קבלן שיפוצים

תיאוריה על קבלן שיפוצים

קראתי פעם משפט שאומר שהדרך להצלחה תמיד בשיפוצים. אני אוהב את המשפט הזה מכיוון שהוא מתאר את מהות העבודה שלי כקבלן שיפוצים. כדי להגיע להצלחה חשוב לבחור טוב ולזכור שמדובר בדרך ארוכה ולא בזבנג וגמרנו. ועם זאת כדי שנגיע להצלחה חשוב לבחור היטב.

הבחירה בקבלן שיפוצים איננה בחירה של מה בכך, והיא משפיעה הן על התוצאה והן על הדרך. כששואלים אנשים על תקופות של שיפוצים או בניה הם מתארים אותן בדרך כלל כתקופות ארוכות של בלגן וחוסר ודאות, ולפעמים גם הרבה עצבים ותסכול. חלק מהחוויה היא בלתי נמנעת וחלק ממנה היא תוצאה של בחירה בקבלן שיפוצים הלא מתאים. במאמר הזה אנסה לתת מעט מניסיוני בנוגע לבחירת קבלן שיפוצים ומה ניתן לעשות כדי להבטיח שהדרך להצלחה תהיה רצופה בכמה שפחות תסכול וכאב ראש.

כשאנחנו  מקישים "קבלן שיפוצים" בגוגל מייד עולות לנו הרבה מאד תוצאות. כל תוצאה תוביל אותנו לאתר של קבלן שיפוצים או שליכט צבעוני או לפחות לפרסום כלשהו ברשת. שפע גדול ומאד מבלבל. אני מכיר את תחושת השפע המבלבל הזה על בשרי. היא מוכרת לי מכל פעם בה שאשתי שתחיה שולחת אותי לקניות. אני עומד מול מדף של מליון ואחד סוגי קוסקוס והולך לאיבוד. יש קוסקוס מלא וקוסקוס לבן, יש קוסקוס דק ורגיל וגס, ויש כל מיני יצרנים והאמת שאין לי שום מושג מי מוצלח יותר ומי פחות ואיזה קוסקוס בדיוק הבת הקטנה שלי תסכים לאכול ואיזה ילך לחתולת הבית. אני הולך לאיבוד מול כל השפע ובסוף פשוט מהמר, שולף שקית מהמדף ומקווה לטוב. מכיוון שאנחנו חיים כר שנים רבות ביחד והצדיקה שלי יודעת היטב את נפש בהמתה, היום היא כבר יודעת לצייד אותי בהנחיות ממש מדויקות : פסטה אורגנית מקמח מלא ( אני אוהב אותה מאד, אבל את זה אני ממש לא מתכוון לאכול), יוגורט לבן 3% שומן במארז שמיניה.

כשאתם מגגלים "קבלן שיפוצים" ומוצאים הרבה מאד מספרי טלפונים אתם עשויים להרגיש כמוני מול מדף הקוסקוס : שפע גדול ומבלבל, חוסר במידע מה בדיוק מתאים, איזה קבלן הוא איש מקצוע אמין ואיכותי ואיזה קבלן הוא חאפר שאת הקוסקוס שלו נצטרך לתת לחתולה.

אז שני הגרוש שלי כקבלן העושה עבודות שיפוצים שאכפת לו מאד מהלקוחות שלו, ורוצה לשמח גם את האבא, גם את האמא, גם את הילדה הבררנית (ופחות את החתולה), היא שלמסע הזה של שיפוצים חשוב לבחור קבלן שיפוצים אמין, שיש לו ניסיון של שנים, מסירות של מישהו שעבודתו היא שליחות עבורו, שהוא מעסיק הוגן של צוות עובדים מבסוטים שמקבלים שכר הוגן וראוי ורוצים לתת את המקסימום, ושיש לו ביטוח ראוי ואחריות על העבודה שהוא מספק. קבלן שיפוצים שחשוב לו לתת שירות מעל ומעבר ושהלקוחות המרוצים שלו הם הדבר החשוב ביותר בעסק. קבלן שיפוצים כזה לא יחסוך עליכם – לא בחומרים השחורים, לא באיכות העובדים, לא באיכות העבודה והתוצאה המתבקשת, ולא בחלוקת הזמן שלו ולא לדאוג לפינוי פסולת הבניין, היא הולכת היישר למגרש מורשה לפסולת בניין.